15. ročník

15. ročník

Rebríček najrýchlejšie rastúcich malých a stredných spoločností, ktorý vzniká na základe ocenenia Diamanty slovenského biznisu, v 15. ročníku opäť demonštroval životaschopnosť a pestrosť podnikateľského prostredia na Slovensku. S výnimkou fintech sektora, z ktorého pochádzajú dve firmy v rebríčku,  každá zo zvyšnej desiatky ocenených firiem pôsobí v inom biznis segmente. Tým pádom je  medzi najlepšími malými a strednými firmami zastúpený fintech, logistika, webdizajn, oblasť ochrany ovzdušia a recyklácie odpadov, montáž a opravy zariadení, ale aj výroba v rôznych segmentoch (barefoot obuv, doplnky výživy, kvalitné kožené puzdrá, materiál pre vodohospodárske stavby, servítky a rúška).

Ocenenie Diamanty slovenského biznisu je jediným rebríčkom na Slovensku, ktorý dlhodobo mapuje najrýchlejšie zdravo rastúce slovenské malé a stredné spoločnosti bez zahraničného kapitálu.

Organizátori – Enterprise Investors, najstaršia a jedna z najväčších spoločností spravujúca fondy private equity v strednej a východnej Európe a magazín Forbes Slovensko – odovzdali spolu s ďalšími partnermi ocenenia víťazom v 4 kategóriách (región Východ, Stred, Západ Slovenska a Bratislava) a osobitnú cenu pre Inovatívnu firmu roka.

Bratislava

Spoločnosť Trust Pay patrí k prvým finančným inštitúciám v regióne, ktoré poskytujú bezpečné platby v rámci elektronického obchodu v Európe. Od svojho založenia sa zameriava na poskytovanie inovatívnych platobných služieb pre online podniky s cezhraničným dosahom, ktoré ponúkajú rôzne platobné riešenia.


Spoločnosť Ropa Group pôsobí v oblasti ochrany ovzdušia a recyklácie odpadov. Jej tržby za rok 2022 dosiahli 50 miliónov eur a medziročne poskočili až o 214 percent. Rok ukončila s čistým ziskom prevyšujúcim päť miliónov eur.


PREFIS je softvérová spoločnosť vyvíjajúca systémy na riadenie pokladnice, hotovosti a likvidity, ako aj na riadenie finančných rizík na celom svete. Už od roku 1997 poskytuje komplexné služby súvisiace s manažérskym systémom Wallstreet Suite Treasury.


Západ

Spoločnosť HoReCup vyrába od roku 2006 obrúsky pre segment hotelov, reštaurácia a gastra na najmodernejších technológiách. Vo svojom segmente patrí medzi najväčších výrobcov v strednej a východnej Európe.


Spoločnosť Profi steel holding z Levíc patrí k lídrom v oblasti zvárania a realizácie opráv a rekonštrukcie komplexných potrubných systémov.


Rodinná firma Campri z Lužianok neďaleko Nitry už od roku 1991 dodáva a produkuje materiál pre vodovodné a kanalizačné stavby a patrí k významným slovenským hráčom v tomto segmente.


Stred

The Holsters Company z Banskej Štiavnice predáva kvalitné kožené puzdrá a podarilo sa jej presadiť na lukratívnom, no zároveň extrémne konkurenčnom americkom trhu.


Spoločnosť Hyperia poskytuje klientom služby v oblasti online marketingu. V rámci lead generation sa venuje prepájaniu klienta s jeho cieľovou skupinou prostredníctvom SEO, affiliate partnerov, PPC, sociálnych sietí, SMS marketingu či email marketingu.


Žilinská spoločnosť Be Lenka je výrobcom barefoot obuvi a ergonomických nosičov. Za uplynulý rok vykázala tržby 12,6 milióna eur, čo predstavuje medziročný nárast o 63 percent.


Východ

Spoločnosť SWIDA Innovative sa špecializuje na expresné transporty, pričom manažuje overenú sieť partnerov s viac ako 4000 autami dostupnými 24 hodín, 7 dní v týždni.


Zaoberá sa vyše 20 rokov nakladaním s odpadmi. Inováciami a novými riešeniami sa snaží poskytovať ekologické riešenia pre nakladanie s odpadmi moderného sveta a prispievať tak k jeho udržateľnému rozvoju.


GreenPharm je rodinná firma s 25 rokmi skúseností v oblasti predaja medicínskych zariadení na domácu starostlivosť. Od roku 2014 vyrába práškové a kapsulové doplnky, ktoré exportuje na trhy EÚ aj USA.


Špeciálna cena

Inovatívna firma roka

SWIDA Innovative

Spoločnosť SWIDA Innovative sa špecializuje na expresné transporty, pričom manažuje overenú sieť partnerov s viac ako 4000 autami dostupnými 24 hodín, 7 dní v týždni.

Za Diamantami slovenského biznisu stoja

Organizátori