14. ročník

14. ročník

Rebríček najrýchlejšie rastúcich malých a stredných spoločností, ktorý vzniká na základe ocenenia Diamanty slovenského biznisu, v 14. ročníku opäť demonštroval reálnu pestrosť podnikateľského prostredia na Slovensku. Až na nábytkársky sektor, z ktorého pochádzajú dve firmy rebríčku,  každá zo zvyšnej desiatky ocenených firiem pôsobí v inom sektore. Tým pádom sú medzi najlepšími malými a strednými firmami zastúpený veľkoobchod (s kovmi a inštalatérskym tovarom), maloobchod, doprava, výroba strešných krytín, farmaceutických prípravkov, plastových výrobkov a elektronických komponentov, ako aj výstavba budov a predaj automobilov.

Ocenenie Diamanty slovenského biznisu je jediným rebríčkom na Slovensku, ktorý dlhodobo mapuje najrýchlejšie zdravo rastúce slovenské malé a stredné spoločnosti bez zahraničného kapitálu.

Organizátori – Enterprise Investors, najstaršia a jedna z najväčších spoločností spravujúca fondy private equity v strednej a východnej Európe a magazín Forbes Slovensko – odovzdali spolu s ďalšími partnermi ocenenia víťazom v 4 kategóriách (región Východ, Stred, Západ Slovenska a Bratislava) a osobitnú cenu pre Inovatívnu firmu roka.

Bratislava

Spoločnosť TrustPay patrí k prvým finančným inštitúciám v regióne, ktoré poskytujú bezpečné platby v rámci elektronického obchodu v Európe. Od svojho založenia sa zameriava na poskytovanie inovatívnych platobných služieb pre online podniky s cezhraničným dosahom, ktoré ponúkajú rôzne platobné riešenia.


Spoločnosť KOVIAN, s.r.o. sa zaoberá výrobou kovaných produktov, kovaných polotovarov a doplnkového sortimentu pre kováčske a zámočnícke firmy.


Spoločnosť XIMEA sa zaoberá vývojom a výrobou kamier a optických systémov, určených pre špeciálne využitie v priemysle. Vyvíja kamery s vysokou rýchlosťou snímania a nízkou spotrebou energie.


Západ

Aquatec prináša na európsky a svetový trh čistiarne odpadoých vôd, ktoré po technologickej stránke spĺňajú najprísnejšie kritériá v otázke kvality vypúšťaných odpadových vôd, použitých materiálov, nenáročnosti obsluhy a v neposlednom rade cenovej dostupnosti.


Spoločnosť, založená v roku 2009, prevádzkuje najväčší e-shop s nábytkom a bytovými doplnkami na Slovensku.


PHARMAGAL-BIO je významný slovenský výrobca veterinárnych imunologických prípravkov. Špecializuje sa na výskum, vývoj a výrobu vírusových a bakteriálnych vakcín a prípravu komplexných preventívnych programov pre vybrané druhy hospodárskych zvierat.


Stred

Spoločnosť MASLEN je najväčším výrobcom plechových strešných krytín a trapézových plechov na Slovensku. Spoločnosť má 23 pobočiek na Slovensku a ďalších 7 pobočiek v zahraničí.


Spoločnosť VICTORAUTO je autorizovaným a výhradným importérom obytných karavanov a prívesov. S centrálou v Rimavskej Sobote pôsobí na slovenskom trhu už 10 rokov.


Spoločnosť DESTAV sa zameriava na realizáciu železobetónových konštrukcií, pozemných a inžinierskych stavieb na Slovensku aj v zahraničí.


Východ

Spoločnosť Mirek je rodinná firma, ktorá sa špecializuje na výrobu a predaj nábytku prevažne z masívu. Na slovenskom trhu pôsobí už od roku 1992.


Spoločnosť SWIDA Innovative sa špecializuje na expresné transporty, pričom manažuje overenú sieť partnerov s viac ako 4000 autami dostupnými 24 hodín, 7 dní v týždni.


Spoločnosť Slovakia Trend Export - Import patrí k najväčším distribútorom záhradkárskej techniky, ručného náradia, nástrojov a potrieb pre dom, záhradu a dielňu. Na stredoeurópskom trhu pôsobí od roku 1992.


Špeciálna cena

Inovatívna firma roka

XIMEA

Spoločnosť XIMEA sa zaoberá vývojom a výrobou kamier a optických systémov, určených pre špeciálne využitie v priemysle. Vyvíja kamery s vysokou rýchlosťou snímania a nízkou spotrebou energie.

Za Diamantami slovenského biznisu stoja

Organizátori