11. ročník

11. ročník

Jedenásty ročník oceňovania najrýchlejšie rastúcich malých a stredných spoločností – Diamanty slovenského biznisu – potvrdil silu technologického sektora, z radov ktorého pochádzalo najviac ocenených. Pozitívom bolo udržanie pozícií potravinárskych firiem a prekvapením návrat ocenených z oblasti obuvníctva medzi najlepších. Organizátori – Enterprise Investors, najstaršia a jedna z najväčších spoločností spravujúca fondy private equity v strednej a východnej Európe a magazín Forbes Slovensko – odovzdali spolu s ďalšími partnermi ocenenia víťazom v 4 kategóriách (región Východ, Stred, Západ Slovenska a Bratislava) a osobitnú cenu pre Inovatívnu firmu roka.

Bratislava

PIXEL FEDERATION, s.r.o. je slovenská spoločnosť zaoberajúca sa vývojom hier, sídliaca v Bratislave v Digital Parku. Spoločnosť úspešne pôsobí na scéne už viac než 10 rokov. Je lídrom v mobilnej sfére, hlavne v arkádach pre internetové prehliadače.


Spoločnosť XIMEA sa zaoberá vývojom a výrobou kamier a optických systémov, určených pre špeciálne využitie v priemysle. Vyvíja kamery s vysokou rýchlosťou snímania a nízkou spotrebou energie.


Spoločnosť RESCO vyvíja dedikované aplikácie pre terénnych pracovníkov, ktorí potrebujú pri poskytovaní servisných aktivít silnú IT podporu. Jej produkty využíva viac ako 2 500 firiem vo vyše 100 krajinách sveta.


Západ

Fekollini s.r.o. je úspešná a rastúca slovenská spoločnosť vyrábajúca rýchloobrátkový tovar značky Pierre Baguette (bagety, sendviče,panini...). Čerstvé produkty sú rozvážané každé ráno do stoviek prevádzok po celom Slovensku, v Rakúsku, Česku, Poľsku a Slovinsku.


Spoločnosť Power Grid podniká v oblasti merania kvality elektrickej siete, dodávke zariadení zvyšujúcich kvalitu elektrickej siete a distribučných činností. Má silné prepojenie na nemecký trh, pre ktorý primárne vyvíja a dodáva svoje produkty.


Spoločnosť ARTRA podniká v oblasti vývoja a výroby pracovnej obuvi. Do výsledných výrobkoch pretavuje nielen 70-ročnú obuvnícku históriu, ale predovšetkým inovatívne technológie a prístupy.


Stred

KROS a.s. je úspešná slovenská softvérová firma zaoberajúca sa už od roku 1995 vývojom a predajom softvérov zameraných na ekonomiku a znalectvo. Programy používa už takmer 90 tisíc zákazníkov a v posledných rokoch sú najpredávanejšími balíkovými softvérmi vo svojej kategórii.


Spoločnosť mobil online prevádzkuje sieť 46 obchodov s technikou v oblasti mobilných telefónov po celom Slovensku. Jej špecifikom je biznis model, ktorý sa dokáže uživiť aj v menších mestách vďaka prispôsobenému zloženiu poskytovaných služieb.


Spoločnosť MTS sa špecializuje na výrobu strojov a zariadení, ktoré pomáhajú vyrábať technologicky najnáročnejšie produkty, a to od jednoduchých pracovných staníc až po plne automatizované robotické pracoviská.


Východ

2J Antennas patrí medzi globálnych lídrov v oblasti špeciálnych antén pre široký rozsah produktov vrátane telekomunikačných zariadení pre siete 2G - 5G. Jej produkty sa využívajú v oblastiach automotive, navigácie, ale aj IoT a telematiky.


Spoločnosť SWIDA Innovative sa špecializuje na expresné transporty, v rámci ktorých rieši aj tie najkritickejšie prepravy k najvyššej spokojnosti našich zákazníkov. SWIDA manažuje overenú sieť partnerov s viac ako 4000 autami dostupnými 24 hodín, 7 dní v týždni.


Spoločnosť Telegrafia je výrobcom a dodávateľom špičkových produktov a riešení v oblasti varovania a vyrozumenia s vlastnými vývojovými kapacitami. Už vyše 20 rokov sa špecializuje na varovné a vyrozumievacie systémy a podnikové informačné systémy.


Za Diamantami slovenského biznisu stoja

Organizátori