13. ročník

13. ročník

Rebríček najrýchlejšie rastúcich malých a stredných spoločností, ktorý vzniká na základe ocenenia Diamanty slovenského biznisu, ukázal v 13. ročníku nebývalú pestrosť podnikateľského prostredia na Slovensku. Každá z dvanástich ocenených firiem zastupuje samostatný biznis sektor z oblastí herného priemyslu, zobrazovacích a komunikačných technológií, strojárstva a výrobného priemyslu, malo- a veľkoobchodu a online marketingu.

Organizátori – Enterprise Investors, najstaršia a jedna z najväčších spoločností spravujúca fondy private equity v strednej a východnej Európe a magazín Forbes Slovensko – odovzdali spolu s ďalšími partnermi ocenenia víťazom v 4 kategóriách (región Východ, Stred, Západ Slovenska a Bratislava) a osobitnú cenu pre Inovatívnu firmu roka.

Bratislava

PIXEL FEDERATION, s.r.o. je slovenská spoločnosť zaoberajúca sa vývojom hier, sídliaca v Bratislave v Digital Parku. Patrí medzi špičku herných developerov pôsobiacich na Facebooku. Je lídrom v mobilnej sfére, hlavne v arkádach pre internetové prehliadače.


Compass sa zaoberá výrobou, vývojom a montážou keramických bazénov. Vďaka najmodernejšej technológii sa jej podarilo zaradiť medzi ECO friendly bazénových výrobcov v Európskej únii.


Spoločnosť XIMEA sa zaoberá vývojom a výrobou kamier a optických systémov, určených pre špeciálne využitie v priemysle. Vyvíja kamery s vysokou rýchlosťou snímania a nízkou spotrebou energie.


Západ

PHARMAGAL-BIO je významný slovenský výrobca veterinárnych imunologických prípravkov. Špecializuje sa na výskum, vývoj a výrobu vírusových a bakteriálnych vakcín a prípravu komplexných preventívnych programov pre vybrané druhy hospodárskych zvierat.


Spoločnosť EKOM je lídrom v oblasti vývoja a výroby ekologických kompresorov s bezolejovou konštrukciou. Jej kompresory sa využívajú najmä v stomatológii, intenzívnej medicíne a v priemysle. S viac ako 230 zamestnancami predstavuje významného zamestnávateľa v regióne.


Aquatec prináša na európsky a svetový trh čistiarne odpadoých vôd, ktoré po technologickej stránke spĺňajú najprísnejšie kritériá v otázke kvality vypúšťaných odpadových vôd, použitých materiálov, nenáročnosti obsluhy a v neposlednom rade cenovej dostupnosti.


Stred

Spoločnosť Hyperia poskytuje svojim klientom služby v oblasti online marketingu. V rámci lead generation sa venuje prepájaniu klienta s jeho cieľovou skupinou prostredníctvom SEO, affiliate partnerov, PPC, sociálnych sietí, SMS marketingu či email marketingu.


Spoločnosť sa zaoberá predajom nábytku už celých 30 rokov. Na Slovensku prevádzkuje 21 maloobchodných predajní a e-shop a v rámci veľkoobchodu zásobuje sortimentom predajne v ČR, Maďarsku a Rumunsku.


Rodinná firma Gevorkyan z Vlkanovej vyvíja a vyrába od roku 1996 kovové komponenty technológiami práškovej metalurgie. Disponuje špičkovo vybaveným laboratóriom a R&D vývojovým strediskom a je dodávateľom pre veľké nadnárodné spoločnosti.


Východ

Spoločnosť Slovakia Trend Export - Import patrí k najväčším distribútorom záhradkárskej techniky, ručného náradia, nástrojov a potrieb pre dom, záhradu a dielňu. Na stredoeurópskom trhu pôsobí od roku 1992.


VEDOS sa radí medzi mladé, ambiciózne, ale hlavne spoľahlivé spoločnosti v oblasti nákladnej prepravy a skladovania. Zabezpečuje špedíciu v rámci SR a EÚ.


Spoločnosť HORTI sa od roku 2007 zaoberá dovozom, balením a distribúciou čerstvého ovocia a zeleniny a pestovaním hlávkovej kapusty pre vlastnú výrobu kvasenej kapusty.


Špeciálna cena

Inovatívna firma roka

Hyperia s.r.o.

Spoločnosť Hyperia poskytuje svojim klientom služby v oblasti marketingu. V rámci lead generation sa venuje prepájaniu klienta s jeho cieľovou skupinou prostredníctvom SEO, affiliate partnerov, PPC, sociálnych sietí, SMS marketingu či email marketingu.

Reštart roka

GEVORKYAN, s.r.o.

Rodinná firma Gevorkyan z Vlkanovej vyvíja a vyrába od roku 1996 kovové komponenty technológiami práškovej metalurgie. Disponuje špičkovo vybaveným laboratóriom a R&D vývojovým strediskom a je dodávateľom pre veľké nadnárodné spoločnosti.

Za Diamantami slovenského biznisu stoja

Organizátori