1.ročník 2009

1.ročník 2009

Ocenenie Diamanty slovenského biznisu bolo v roku 2009 spoločným projektom spoločností Enterprise Investors, Coface Slovakia a časopisu Profit. Každý z troch partnerov sa svojím spôsobom orientuje na segment malých a stredných podnikov. „Ekonomiku netvorí len niekoľko veľkých firiem s tisíckami zamestnancov a stovkami miliónov eur obratu. Rovnako dôležitým pilierom hospodárstva sú firmy, ktoré nedorástli do veľkosti gigantov, ale nie sú to hráči bez mena. V skutočnosti tvoria rozhodujúcu časť bohatstva krajiny. Cena Diamanty slovenského biznisu je práve o nich,“ hovorí Ivan Jakúbek, Vice prezident Enterprise Investors.

Celoslovenské hodnotenie

Výsledky firmy, ktorá sa zaoberá priemyselnými, administratívno-obchodnými a domovými elektroinštaláciami, ovplyvňuje aktivita v stavebníctve. Montážnici majú veľa práce, keď stavbári veľa budov dokončujú. „Predchádzajúcich niekoľko rokov bolo celkom slušných. Našu prácu vidno vo viacerých biznis a nákupných centrách,“ hovorí P. Rolinec a vysvetľuje, že prácu firmy naozaj vidno. „Všetko, čo svieti, je naša robota,“ dodáva. Na P. Rolincovi vidno, že firmou žije. „Nenaháňame množstvo objednávok, viac nám záleží na kvalite. Radšej tri stavby načas a poriadne ako päť odfláknutých,“ vraví ako muž, ktorý vie, že dobré meno sa za peniaze kúpiť nedá a škoda je ho pre peniaze stratiť.


Pavol Balaj je výkonný riaditeľ spoločnosti Zoznam, o ktorej už aj deti na Slovensku vedia, že je o internete. Na otázku, ako sa vo firme motivovali, aby dosiahli dobré výsledky, a čo a koho P. Balaj považuje za „príčinu“ dynamiky rastu spoločnosti, odpovedal celkom stručne. „Všetko je o ľuďoch. Pre Zoznam pracuje tím mladých ľudí, ktorí sú profesionálmi v oblasti, v ktorej robia, zároveň sú výborný kolektív. Vedia sa vzájomne potiahnuť a pomôcť. V krízových situáciách, ktoré neobchádzajú žiadnu firmu, dokážu prinášať riešenia,“ napísal


Spoločnosť vznikla v roku 1992 fúziou spoločnosti MONT IRP s.r.o. a výrobného podniku MONTOSTROJ š.p. Žilina. Jedná sa o výrobné, skladové priestory o rozlohe cca 28 500 m2. Spoločnosť zamestnáva v danom roku 96 z toho vo výrobnej sfére 71 pracovníkov.


Za Diamantami slovenského biznisu stoja

Organizátori