6. ročník 2014

6. ročník 2014

Šiesty ročník, sa niesol v duchu rozmanitosti podnikateľského prostredia, v ktorom boli jednotlivé firmy ocenené. Zatiaľ, čo minulé ročníky obsadzovali prvé priečky IT spoločnosti, rok 2014 bol presným opakom – logistika, výroba, finančné služby a stavebníctvo sú sektory, ktoré zabodovali.

Západné Slovensko

Dvoch švagrov spojili rovnaké ciele a vášeň pre inovácie v oblasti zdravej výživy. Lebo práve tie sú, ako oni sami hovoria, hnacím motorom ich spoločnosti. Mimochodom, ide o firmu, ktorá 82 percent výroby exportuje do zahraničia. Po ich dnes už legendárnych müsli tyčinkách, ale i cereálnych a proteínových výrobkoch sú „žeraví“ nielen Európania, ale aj takí Japonci, Kórejčania či Singapurčania. Spoločnosť dnes zamestnáva skoro 70 ľudí.


Prepravná spoločnosť, ktorá vznikla v roku 1992, má približne 20 zamestnancov. Zaoberá sa medzinárodnou dopravou a zasielateľstvom. Majú 18 kamiónov, ktoré pravidelne menia za nové. Špecializujú sa najmä na prepravu z Maďarska a zo Slovenska do krajín Beneluxu a späť.


Spoločnosť pôsobí v oblasti nákladnej chladiarenskej prepravy. DLB v súčastnosti vlastní viac než 40 vozidiel s viacerými konfiguráciami, ktoré sú schopné zabezbečiť bezpečnú prepravu akéhokoľvek typu nákladu.


Východné Slovensko

DeutschMann Internationale Spedition sa venuje medzinárodnej expresnej preprave, vlani dosiahla obrat vyše 20 miliónov eur, zamestnáva približne stovku ľudí a pobočku má v Chorvátsku, pričom ďalšie plánuje otvoriť i v Nemecku a Taliansku. Mimochodom, dcérsku firmu majú aj v Dubaji. Tá však nerobí špedíciu, ale obchod.
Vzorom pre túto úspešnú podnikateľskú rodinu je zakladateľ obuvníckeho gigantu Tomáš Baťa. Lebo ako sa hovorí, keď chceš lietať, nepýtaj sa sliepok, ale orlov.


Firma sa zameriava na projektovanie riadiacich a monitorovacích systémov v oblasti riadenia výrobných liniek a technologických procesov. Vznikla v roku 1992 a má približne 80 zamestnancov. Spoločnosť vytvára automatizované linky, ktorých cena sa v podobe úspor vracia v priemere počas jedného až troch rokov.


Ide o firmu, ktorá ktorá vznikla v roku 1990. Zaoberá sa výrobou plastových výrobkov na zákazku, ktoré spracúvava na kvalitných lisovacích strojoch. Firma vyrába výlisky pre strojársky, automobilový, elektrotechnický a textilný priemysel, ako aj spotrebné výlisky pre potravinársky priemysel.


Stredné Slovensko

Stavebná spoločnosť SOAR zo Žiliny vyhrala verejnú súťaž na uskutočnenie stavebných prác pri obnove ruiny Čachtického hradu z prvej polovice 13. storočia. Firma vznikla v roku 1998 a dnes má približne 40 zamestnancov. „Zárukou kvality je profesionalita zamestnancov a spolupráca s dodávateľmi, ktorí zaručujú kvalitu materiálu podľa schválených noriem, prípadne certifikátov,“ tvrdí Jozef Ďuriš s tým, že firma je schopná realizovať stavebné práce po celom území Slovenskej republiky, ako aj v krajinách Európskej únie.


Neštátne zdravotnícke zariadenie, ktoré poskytuje komplexné laboratórne služby v odboroch klinická biochémia, klinická imunológia, klinická mikrobiológia, klinická hematológia a klinická genetika. Vzniklo začiatkom roku 2003 a v súčasnosti má svoje medicínske laboratóriá v Žiline, Poprade, Považskej Bystrici, Martine, Kysuckom Novom Meste, Turzovke, Trenčíne, Liptovskom Hrádku a Spišskej Novej Vsi.


Predchodcom spoločnosti bola spoločnosť Odis System. IT líder na našom trhu v segmente znaleckého, stavebného a ekonomického softvéru. Softvér nie len predáva, ale predovšetkým vyvíja. Ich programy užívajú desaťtisíce zákazníkov tejto spoločnosti. Prácu dáva zhruba 200 ľuďom


Bratislava

Finančný biznis sa považuje za jeden z najnáročnejších a najtvrdších. Partners Group sa na vrchol pomohli dostať kvalitní sprostredkovatelia aj nižšie poplatky. Cieľ firmy je jasný. Pozostáva z budovania silnej a stabilnej spoločnosti, ktorá bude neustále určovať trendy v oblasti poskytovania finančných služieb.


Dodávateľ softvérových riešení, dodávateľ a distribútor elektriny, plynu a iných komodít, ktorý má približne 60 zamestnancov. Spoločnosť vznikla začiatkom roka 1993 ako dcérska spoločnosť firmy MicroStep, keď realizovala svoju prvú dodávku riadiacich automatík vysielačov a centrálneho riadiaceho systému.


Špecializuje sa na starostlivosť o zrak. Spoločnosť vyvíja a vyrába generické oftalmologické produkty a je distribútorom liekov. Firma vznikla v roku 1994 a má približne 100 zamestnancov.


Za Diamantami slovenského biznisu stoja

Organizátori