12. ročník

12. ročník

Rebríček najrýchlejšie rastúcich malých a stredných spoločností, ktorý vzniká na základe ocenenia Diamanty slovenského biznisu, opäť potvrdil rôznorodosť podnikateľského prostredia na Slovensku. Najvyššie priečky si podelili spoločnosti z oblasti IT, komunikačných technológií a strojárstva. Dobrou správou je stále viac firiem, ktoré sa na trhoch na Slovensku a v zahraničí presadzujú vďaka technológiám. Organizátori – Enterprise Investors, najstaršia a jedna z najväčších spoločností spravujúca fondy private equity v strednej a východnej Európe a magazín Forbes Slovensko – odovzdali spolu s ďalšími partnermi ocenenia víťazom v 4 kategóriách (región Východ, Stred, Západ Slovenska a Bratislava) a osobitnú cenu pre Inovatívnu firmu roka.

Bratislava

Spoločnosť RESCO je svetovým lídrom vďaka softvéru pre mobilný biznis a firemné procesy. RESCO vyvíja dedikované aplikácie pre terénnych pracovníkov, ktorí potrebujú pri poskytovaní servisných aktivít silnú IT podporu. Firmy má vyše 2 500 klientov vo vyše 100 krajinách sveta.


Spoločnosť Elektro-Haramia je najväčším slovenským výrobcom trafostaníc a dodávateľom energetických celkov. Jej sortiment zahŕňa aj dodávku NN rozvádzačov a opracovanie plechov.


Spoločnosť Vnet poskytuje už vyše 17 rokov komplexné telekomunikačné riešenia od internetového pripojenia až po hosting a cloudové služby. Jej služby využíva viac ako 6 000 firemných zákazníkov po celom Slovensku.


Západ

Spoločnosť Koval Systems z Beluše vo svojom sortimente spája vlastnú výrobu bankovej techniky, trezorov a automatických skladov s výrobou zákazkových produktov v spolupráci s partnermi. Súčasťou služieb je aj vlastný vývoj a odborné poradenstvo.


Strojárska spoločnosť Fimabo sa zaoberá výrobou oceľových a nerezových produktov, konštrukcií a gastro-zariadení. Vznikla v roku 1993 a v súčasnosti zamestnáva vyše 100 zamestnancov.


Spoločnosť Nanotec pôsobí v oblasti polygrafie a špecializuje sa na predaj zariadení na textilnú tlač, ako aj na samotnú potlač textilu. Do jej sortimentu patria aj reklamné panely a ďalšie nástenné aplikácie.


Stred

Rodinná firma Gevorkyan z Vlkanovej vyvíja a vyrába od roku 1996 kovové komponenty technológiami práškovej metalurgie. Počas pandémie dokázala firma vyvinúť vlastné masky na viacnásobné použitie a zaradila ich do svojmu sortimentu.


Spoločnosť MTS sa špecializuje na výrobu strojov a zariadení, ktoré pomáhajú vyrábať technologicky najnáročnejšie produkty, a to od jednoduchých pracovných staníc až po plne automatizované robotické pracoviská.


Spoločnosť HoReCup vyrába od roku 2006 servítky a ochranné rúška na najmodernejších technológiách. Vo svojom segmente patrí medzi najväčších výrobcov v strednej a východnej Európe.


Východ

2J Antennas patrí medzi globálnych lídrov v oblasti špeciálnych antén pre široký rozsah produktov vrátane telekomunikačných zariadení pre siete 2G - 5G. Jej produkty sa využívajú v oblastiach automotive, navigácie, ale aj IoT a telematiky.


Spoločnosť Kerex vyrába od roku 1993 špeciálne kontajnery, návesy na nákladné automobily, lešenia a ďalšie oceľové výrobky pre stavebný priemysel. Vo výrobe výmenných nadstavieb patrí aj vďaka katodickému ponornému lakovaniu výrobkov medzi európsku špičku.


Slovakia Trend Export-Import je medzinárodná obchodná spoločnosť zameraná na predaj ručného náradia, nástrojov a potrieb pre dom, záhradu a dielňu. Za posledných 5 rokov dokázala viac ako zdvojnásobiť svoje tržby.


Za Diamantami slovenského biznisu stoja

Organizátori