2.ročník 2010

2.ročník 2010

Hneď druhý ročník súťaže Diamanty slovenského biznisu bol „krízový“. V roku 2009 vrcholila recesia, firmám sa darilo menej. Tomáš Jurík zo spoločnosti Coface Slovakia, ktorá je hlavným partnerom súťaže, hovorí, že „pokles počtu firiem, ktoré splnili tento rok kritériá, bol výrazný. Zatiaľ čo v predchádzajúcom ročníku prešla kvalifikačnými kritériami tisícka firiem, tento rok to bola len štvrtina. Najviac negatívne zasiahol, samozrejme, ukazovateľ ziskovosti a čiastočne aj zadlženosti.“

Zapadné Slovensko

V západoslovenskom regióne je najvyššie hodnotenou spoločnosť RM Gastro – JAZ Nové Mesto nad Váhom. Firma dodáva zariadenie pre kuchyne, bary i práčovne – pravda, nie domáce spotrebiče, ale profesionálne zariadenia.


Predmetom činnosti spoločnosti FORNETTI SLOVAKIA je výroba a predaj mrazených pekárenských polotovarov. Spočiatku spoločnosť len distribuovala mrazenú produkciu z Maďarska. Cieľom však bolo vyrábať, mraziť a distribuovať na Slovensku. Po veľmi krátkej dobe, pol roka po zakúpení master licencie, bola spustená vlastná výroba mrazených pekárenských polotovarov na Slovensku. Vďaka nej sa od roku 2000 zo slovenskej produkcie zásobuje aj celý český trh.Východné Slovensko

V regióne východné Slovensko bola za rok 2009 najúspešnejšia spoločnosť Wagg-Markt Poprad. Doménou v jej podnikaní je obchod so železničnou technikou. Firma zabezpečuje služby pri konštrukcii nákladných železničných koľajových vozidiel. Podieľa sa aj na rekonštrukciách vagónov.


Výrobná jednotka realizuje aseptickú výrobu suchých a tekutých injekcií, ako aj špeciálnych injekčných roztokov. Základná filozofia je podieľať sa na zavádzaní nových farmaceutických prípravkov formou zmluvnej výroby. Spoločnosť investuje tiež do vývoja vlastných prípravkov.


Je jedna z najdôležitejších stavebných spoločností v okrese Poprad. Jej hlavnou náplňou je pomocná stavebná výroba, ktorá je rozdelená do stredísk ako sanita, plyn a kúrenie, elektro, maliari, podlahári a zatepľovanie budov.


Stredné Slovensko

Celkovým víťazom druhého ročníka súťaže malých a stredných podnikateľov Diamanty slovenského biznisu, sa stala spoločnosť Azet.sk. Ide o známy internetový portál, ktorý sa pýši najvyššou návštevnosťou. Denne naň príde zhruba 630-tisíc používateľov. Každý druhý slovenský používateľ freemailu má e-mail na Azete.


Spoločnosť sa zameriava na služby súvisiace so stavebníctvom a búracími prácami.
V súčasnosti zamestnáva spoločnosť 45 kvalifikovaných a skúsených zamestnancov. Pri realizácii využíva vlastné moderné strojné a technologické zariadenia, ktoré sú pravidelne udržiavané tak, aby mohla spoločnosť poskytovať služby načas a v najvyššej kvalite.


Úspešná slovenská softvérová firma zaoberajúca sa už od roku 1995 vývojom a predajom ekonomického softvéru (programy ALFA plus, OLYMP, OMEGA a iKROS), stavebného softvéru (program CENKROS plus, SMART plus) a znaleckého softvéru (programy HYPO a MEMO) určených pre operačný systém Microsoft Windows.


Za Diamantami slovenského biznisu stoja

Organizátori