10. ročník 2018

10. ročník 2018

Jubilejný desiaty ročník oceňovania najrýchlejšie rastúcich malých a stredných spoločností – Diamanty slovenského biznisu – opäť potvrdil silu IT sektora, z radov ktorého pochádzalo najviac ocenených. Pozitívom bol návrat firiem z oblastí potravinárstva, strojárstva  nábytkárstva medzi najlepších. Organizátori – Enterprise Investors, najstaršia a jedna z najväčších spoločností spravujúca fondy private equity v strednej a východnej Európe a magazín Forbes Slovensko – odovzdali spolu s ďalšími partnermi ocenenia víťazom v 4 kategóriách (región Východ, Stred, Západ Slovenska a Bratislava) a osobitnú cenu pre Inovatívnu firmu roka. Slávnostný galavečer sa niesol v znamení výbornej nálady i vďaka skvelým moderátorom – Vere Wisterovej a Jurajovi Porubskému a zábavnému kvízu, ktorý si pre hostí pripravili organizátori.

Bratislava

PIXEL FEDERATION, s.r.o. je slovenská spoločnosť zaoberajúca sa vývojom hier, sídliaca v Bratislave v Digital Parku. Spoločnosť úspešne pôsobí na scéne už viac než 10 rokov. Je lídrom v mobilnej sfére, hlavne v arkádach pre internetové prehliadače.


TITANS freelancers je jedným z popredných nezávislých poskytovateľov IT služieb v oblasti outsourcingu IT špecialistov. Spoločnosť ponúka prenájom a odkúpenie IT špecialistov (bodyshop, IT outsourcing, personnel leasing).


Spoločnosť Menton SK je slovenská firma, zaoberajúca sa poradenstvom, dodávkou, montážou, servisom brán a bránových systémov, výrobou a montážou automatických dverí.


Východ

Lekos navrhuje a vyrába špeciálne stroje a zariadenia pre potravinársky priemysel, zvlášť so zameraním na výrobu cukroviniek a pečiva. Táto rodinná firma bola v roku 1994 založená na bohatých skúsenostiach vyplývajúcich z ich predošlej dlhoročnej praxe v cukrovinkárskom odvetví.


Spoločnosť ANTIK Telecom je najväčším nadregionálnym poskytovateľom internetu a triple-play služieb na Slovensku. Poskytuje služby domácnostiam aj firemnému sektoru. V roku 2016 dosiahol Antik najvyšší medziročný rast tržieb spomedzi všetkých relevantných telekomunikačných spoločností na Slovensku.


Spoločnosť VEDOS, s.r.o. sa radí medzi mladé, ambiciózne, ale hlavne spoľahlivé spoločnosti v oblasti nákladnej prepravy a skladovania. Zabezpečuje špedície v rámci SR a EÚ.


Stred

Spoločnosť EMTEST, a.s. ako systémový integrátor ponúka už vyše 25 rokov komplexné riešenia pokrývajúce celé spektrum hardvérového a softvérového vybavenia v oblasti verejnej dopravy a IT systémy pre nákladnú dopravu. Spoločnosť všetky svoje produkty vyvíja, vyrába, predáva, nasadzuje priamo alebo prostredníctvom partnerov u zákazníkov a servisuje. S jej výrobkami sa stretávajú cestujúci SAD po celom Slovensku. Úspešne expanduje do krajín EU aj za hranice Európy.


KROS a.s. je úspešná slovenská softvérová firma zaoberajúca sa už od roku 1995 vývojom a predajom softvérov zameraných na ekonomiku a znalectvo. Programy používa už takmer 90 tisíc zákazníkov a v posledných rokoch sú najpredávanejšími balíkovými softvérmi vo svojej kategórii.


Spoločnosť MATERASSO Slovakia s.r.o. sa v súčasnosti radí k najinovatívnejším európskym výrobcom a je lídrom určujúcim nové trendy v zdravom spaní vďaka spojeniu moderných technológií a používaním prírodných materiálov. Výrobné priestory v obci Oravské Veselé produkujú viac ako 300 000 matracov a 70 000 lamelových roštov ročne a to v rôznych variáciách.


Západ

Fekollini s.r.o. je úspešná a rastúca slovenská spoločnosť vyrábajúca rýchloobrátkový tovar značky Pierre Baguette (bagety, sendviče,panini...). Čerstvé produkty sú rozvážané každé ráno do 1 500 prevádzok a nájdete ich celom Slovensku, ale aj v rakúskej a českej Bille a tiež v Poľsku, v sieti čerpacích staníc Orlen alebo supermarketoch Biedronka.


Spoločnosť ISTERMEAT a.s. sa nachádza v srdci Žitného ostrova v Dunajskej Strede. Disponuje vlastnými farmami a úzko spolupracuje aj s miestnymi chovateľmi, čo jej umožňuje garantovať pôvod mäsa. Vďaka vlastnej porážke, rozrábke a výrobe ďalej dokáže kontrolovať celý proces spracovania (sledovateľnosť každého kusu mäsa), ako aj zabezpečiť čerstvosť a kvalitu mäsa a mäsových výrobkov.


Top Grafit, s.r.o. je popredný slovenský výrobca uhlíkových a grafitových výrobkov zo sídlom v Topoľčanoch. Už viac ako 20 rokov pôsobí firma Top Grafit na európskom trhu v oblasti zákazkového obrábania grafitových, uhlíkových a kompozitných materiálov. Vďaka nadštandardným skladovým zásobám, použitiu najmodernejších CNC obrábacích technológii a skúsenému personálu dokáže firma ponúknuť širokú škálu grafitových materiálov, vysokú kvalitu, spoľahlivosť a rýchle dodacie termíny.


Za Diamantami slovenského biznisu stoja

Organizátori