9. ročník 2017

9. ročník 2017

Rok 2017 priniesol už deviaty ročník oceňovania najrýchlejšie rastúcich malých a stredných spoločností – Diamanty slovenského biznisu. Enterprise Investors, najstaršia a jedna z najväčších spoločností spravujúca fondy private equity v strednej a východnej Európe a magazín Forbes Slovensko spolu s ďalšími partnermi odovzdali víťazom ocenenia v 4 kategóriách rozdelených v rámci regiónov Slovenska na Východ, Stred, Západ a Bratislava. Tohtoročné víťazné pozície svojou rozmanitosťou potvrdzujú trend z posledných rokov. Najlepšie sa umiestnili firmy z oblastí informačných technológií, spracovania dreva, ale i výroby. „Je očividné, že inovatívne IT spoločnosti tradične patria medzi silno rastúce odvetvia“, uviedol Juraj Porubský, šéfredaktor Forbes Slovensko. Slávnostný galavečer sa niesol v znamení výbornej nálady i vďaka skvelým moderátorom – Vere Wisterovej a Jurajovi Porubskému a zábavnému kvízu, ktorý si pre hostí pripravili organizátori aj tento rok.

Západné Slovensko

Spoločnosť Power Grid, s.r.o. pôsobí v oblasti obchodu s elektronickými a telekomunikačnými zariadeniami a ich dielmi. K hlavným oblastiam podnikania patrí meranie kvality elektrickej siete, ako aj výroba a montáž zariadení zvyšujúcich kvalitu elektrickej siete.


Spoločnosť Merlin Media, s.r.o. sa zaoberá výrobou pracovného a reklamného oblečenia, reklamných textílií a reklamných a úžitkových predmetov.


Spoločnosť ELIMER a.s. vznikla v roku 1999. Svojim zákazníkom ponúka komplexné služby v oblasti elektroinštalácií a sústreďuje sa na projektovanie, realizáciu a servis silnoprúdových a slaboprúdových elektroinštalácií, meranie a reguláciu, ale aj na elektroinštalácie inteligentných systémov riadenia budov.


Východné Slovensko

Spoločnosť KEREX s.r.o. si udržiava popredné miesto v Európe v dodávkach výmenných nadstavieb. Zariadenia technológií katodického ponorného lakovania posunulo firmu medzi dvoch najväčších výrobcov výmenných nadstavieb v Európe. V oblasti kontajnerov prechádza na dodávku špeciálnych prevedení priamo ku zákazníkom v rámci celej Európy.


Spoločnosť DREVOP, s.r.o. je výhradným dodávateľom pre najlepšie nábytkárske závody v Škandinávii. Zameriava sa na komplexné spracovanie dreva a výrobu nábytkových komponentov najvyššej kvality, predovšetkým z listnatého dreva. Značná časť produkcie je určená pre výrobu dizajnérskych solitérov chránených autorskou značkou. Väčšina produkcie je umiestňovaná na trh v Škandinávii a Amerike.


Spoločnosť LubeMAX vznikla v roku 2011 a jej hlavnou činnosťou je veľkoobchod v oblasti dodávok olejov a mazív v rámci celej Európskej únie. Sídlo spoločnosti je v metropole východného Slovenska, v Košiciach.


Stredné Slovensko

Spoločnosť mobil online, s.r.o. v súčasnosti prevádzkuje sieť 30 kamenných predajní v rámci Slovenskej republiky a 5 internetových obchodov s medzinárodnou pôsobnosťou (slovenský, český a maďarský trh). Hlavné činnosti podnikania orientuje predovšetkým do predaja a výkupu mobilných telefónov, predaja príslušenstva, tabletov, notebookov, elektroniky a počítačov


Spoločnosť LUKAMASIV s.r.o. je drevospracujúca spoločnosť, pôsobiaca na Slovensku od roku 2007.


Spoločnosť VELM, spol. s r.o, vnikla roku 1994 ako drevospracujúca spoločnosť na výrobu dreveného záhradného nábytku a posteľných roštov. Neskôr rozšírila podnikanie aj o stavebnú činnosť a realizovala výstavbu niekoľkých bytoviek v regióne i výstavbu individuálnych stavieb pre rekreačné účely. V súčasnosti sa spoločnosť venuje výlučne výrobe parketových stredov.


Bratislava

Spoločnosť Innovatrics, s.r.o je slovenská spoločnosť, ktorá patrí medzi svetovú špičku v oblasti biometrických technológií zameraných na identifikovanie a verifikáciu osôb na základe odtlačkov prstov, detekcie tváre a dúhovky. Cieľom Innovatrics je prinášať inovatívne riešenia s globálnym potenciálom nielen v biometrií, ale aj v oblasti umelej inteligencie a rozpoznávania obrazu.


Spoločnosť Max Sport s.r.o. pôsobí v oblasti vývoja, výroby a predaja kvalitných doplnkov výživy určených pre širokú športujúcu verejnosť. Cieľom spoločnosti je vytvárať a vyrábať kvalitné a cenovo dostupné produkty, ktoré pomáhajú v dodržiavaní zdravého životného štýlu a dodávajú potrebné nutričné látky, vitamíny a minerály.


Spoločnosť SOFTEC, spol. s r.o. okrem Slovenska pôsobí aj v ďalších deviatich stredoeurópskych štátoch. Ich primárnou orientáciou je poskytovanie IT služieb, riešení a poradenstva. SOFTEC vlastnia a strategicky riadia jeho siedmi partneri. SOFTEC je vedúcou spoločnosťou skupiny SOFTEC Group, ktorej členov spájajú spoločné vízie a hodnoty a má aj spoločný manažment.


Za Diamantami slovenského biznisu stoja

Organizátori