Najrýchlejšie rastúce spoločnosti na Slovensku sú známe!

Diamanty slovenského biznisu, ktorých vyhlasovateľom je Enterprise Investors, rozdali už po siedmykrát ocenenia za najdynamickejšie rastúce malé a stredne veľké spoločnosti na Slovensku! Práve tie sú hybnou silou našej spoločnosti, prinášajú pracovné miesta desiatkam tisícok ľudí a podieľajú sa na tvorbe HDP približne 52 percentami. „Podnikatelia musia každý deň čeliť nekonečnému počtu problémov, ktoré často ani nesúvisia s ich biznisom. Sme preto radi, že aspoň raz do roka ich môže Forbes oceniť za výsledky, ktoré dosiahli,“ hovorí Juraj Porubský, šéfredaktor Forbes Slovensko, ktorý bol spoluorganizátorom podujatia a hlavným mediálnym partnerom.

Diamanty slovenského biznisu

Oceňovanie najrýchlejšie rastúcich spoločností prináša od roku 2009 ucelený a jedinečný pohľad na podnikateľské prostredie. Medzinárodná myšlienka Enterprise Investors, podporovať malé a stredne veľké spoločnosti, sa ujala hneď v niekoľkých európskych krajinách. V Českej republike – Štiky českého biznisu, v Maďarsku -Pegazus Díj a v Rumunsk Campioni în Business.„Som presvedčený, že v ekonomike by nebolo úspechov bez ambícií a podnikateľských talentov sústredených v malých a stredne veľkých firmách. Práve tie sú motorom inovácií a hlavným tvorcom nových pracovných miest. Preto sme prostredníctvom tejto súťaže chceli oceniť prácu tých najúspešnejších.”hovorí Ivan Jakúbek, viceprezident Enterprise Investors.

Exkluzívnym partnerom podujatia bola Slovenská sporiteľňa, ktorá taktiež podporuje SME podniky. „Sme bankou na strane podnikateľov a našim firmám sa snažíme pomáhať všade tam, kde ako bankári vieme. Preto sa budeme naďalej snažiť čo najlepšie uspokojovať ich potreby a pomáhať im rásť!“ povedal Norbert Hovančák, riaditeľ firemných centier Slovenskej sporiteľne. Ďalšími partnermi podujatia sa stali spoločnosti Coface, Kinstellar, Renault a Slovenská pošta.

Najdynamickejšie spoločnosti

Najdynamickejší rast zaznamenali výrobné a IT spoločnosti. Pokles oproti minulému roku bol výraznejší v sektore logistiky. Tento rok bola po prvýkrát ocenená najinovatívnejšia firma roka, ktorou sa stala spoločnosť KVANT, s.r.o. práve vďaka svojmu neustálemu napredovaniu a vývoju. KVANT dosahuje mimoriadne úspechy po celom svete a svojimi inovácia v oblasti využitia laserov patrí medzi špičku vo svete.

Víťazné spoločnosti:

Východné Slovensko

1. MOPS PRESS, s.r.o.
2. AV GAST s.r.o.
3. STD DONIVO a.s.

Stredné Slovensko

1. ITECO, spol. s.r.o.
2. CEIT Technical Innovation, s.r.o.
3. KROS a.s.

Západné Slovensko

1. DS Systems, s.r.o.
2. HYDRAFLEX SLOVAKIA, s.r.o.
3. Virtual Reality Media, a.s.

Bratislava

1. PIXEL FEDERATION, s.r.o.
2. Sygic
3. Fincentrum, a.s.

Inovatívna firma roka

KVANT, s.r.o.

Výber spoločností

Do výberu Diamanty slovenského biznisu boli zaradené spoločnosti, u ktorých boli k dispozícii nimi zverejnené kompletné finančné údaje za ostatné tri roky, ktoré vyhodnocovala spoločnosť COFACE. Ďalšie kritéria pre výber boli – spoločnosť bez zahraničného kapitálu, ročné tržby v intervale od 2 – 100 miliónov eur, ziskové hospodárenie minimálne za posledné dva roky. Rebríček ponúka relevantný obraz o tom, ako sa darí malým a stredne veľkým podnikom a ako dynamicky rastú odvetvia v jednotlivých regiónoch na Slovensku.