Diamanty slovenského biznisu 2017 poznajú svojich víťazov

Deviaty ročník ocenenia najrýchlejšie rastúcich malých a stredne veľkých slovenských spoločností DIAMANTY SLOVENSKÉHO BIZNISU“ už pozná svojich víťazov. Diamantové ocenenia si od organizátorov, spoločnosti Enterprise Investors a magazínu Forbes Slovensko, prevzali na slávnostnom galavečere víťazné spoločnosti Innovatrics s.r.o. z Bratislavy, Power Grid s.r.o. z Považskej Bystrice, mobil online s.r.o. z Lučenca a KEREX s.r.o. z Michaloviec. Diamanty slovenského biznisu každoročne na základe objektívnych kritérií oceňujú prácu podnikateľov, ktorí posúvajú slovenskú podnikateľskú sféru na vyššiu úroveň.

Ocenenie Diamanty slovenského biznisu je prejavom uznania najrýchlejšie rastúcim podnikom Slovenska. Raz ročne zostaví spoločnosť Enterprise Investors spolu s partnermi podujatia rebríček slovenských menších a stredne veľkých firiem pripravený na základe striktne objektívnych dát a dostupných finančných údajov. Do rebríčka sú zaradené spoločnosti bez účasti zahraničného kapitálu, so ziskovým hospodárením za minimálne dva predchádzajúce roky a s ročnými tržbami v rozmedzí 2 – 50 miliónov eur.

Na deviatom slávnostnom galavečere sa tradične odovzdávali ocenenia víťazom v štyroch kategóriách: Západné Slovensko, Stredné Slovensko, Východné Slovensko a Bratislava. Ceny odovzdali zástupcovia spoločnosti Enterprise Investors, jedného z najväčších správcov private equity fondov v strednej a východnej Európe, a magazínu Forbes Slovensko, spolu s odborným partnerom rebríčka poradenskej spoločnosti PwC, exkluzívnym partnerom Slovenskou sporiteľňou, hlavným partnerom spoločnosťou Mastercard a partnermi FinStat, Porsche Slovensko a Philip Morris.

Martin Chocholáček, investičný riaditeľ Enterprise Investors pre Slovensko, uvádza: „Cieľom Enterprise Investors je prostredníctvom Diamantov slovenského biznisu oceniť prácu najúspešnejších slovenských podnikateľov, ktorí priviedli svoje firmy na výslnie cez zdravý a trvalo udržateľný rast a my veríme, že na týchto firmách v budúcnosti bude stáť ekonomika Slovenska. Dúfam, že sa nám to našim ocenením aj podarilo, a že o týchto firmách budeme v budúcnosti ešte počuť.“

Projekt oceňovania úspešných podnikateľských príbehov rozvíja spoločnosť Enterprise Investors i vo viacerých európskych krajinách. V Českej republike sa ocenenia odovzdávajú pod názvom Štiky českého biznisu, v Maďarsku ako Pegazus Díj a v Rumunsku ako Campioni în Business. Spoločným cieľom ocenení je, tak ako na Slovensku, vyzdvihnúť úspechy podnikateľov, ktorých práca dodáva inšpiráciu ďalším generáciám úspešných podnikateľov na lokálnych ale aj globálnych trhoch.

„Sme radi, že Forbes opäť stojí pri oceňovaní najzdravšie rastúcich malých a stredných firiem na Slovensku. Tento ročník ukázal, že rast prebieha naprieč rôznymi sektormi a rozvíjať sa dokážu tak firmy, ktoré pôsobia na zahraničných trhoch, ako aj tie pôsobiace len na Slovensku. Silnejúci rast ekonomiky pomáha všetkým.“ uviedol Juraj Porubský, šéfredaktor Forbes Slovensko.

Víťazné spoločnosti podujatia Diamanty slovenského biznisu 2017

Západné Slovensko

 1. Power Grid, s.r.o.
 2. Merlin Media, s.r.o.
 3. ELIMER a.s.

Stredné Slovensko

 1. mobil online, s.r.o.
 2. LUKAMASIV s.r.o.
 3. VELM, spol. s r.o.

 Východné Slovensko

 1. KEREX s.r.o.
 2. DREVOP, s.r.o.
 3. LubeMAX s.r.o.

 Bratislava

 1. Innovatrics, s.r.o.
 2. Max Sport s.r.o.
 3. SOFTEC, spol. s.r.o.

 Inovatívna firma roka: Innovatrics s.r.o.

Ďalšie informácie o ocenených spoločnostiach a ocenení Diamanty slovenského biznisu nájdete aj na  http://www.forbes.sk/2mXgL