Diamanty slovenského biznisu 2016

Rebríček úspešných slovenských spoločností už pozná svojich víťazov!

Bratislava, 01.12.2016. Významná private equity spoločnosť Enterprise Investors a mesačník Forbes Slovensko už po ôsmy krát udelili ocenenie Diamanty slovenského biznisu. Každoročne tak vzdajú hold snahe a práci podnikateľov a ich tímom, ktorí stoja za úspechom malých a stredných firiem na Slovensku. O popredné priečky rebríčka sa na základe splnenia viacerých kritérií delia spoločnosti zo sektorov stavebníctva, IT a dopravy. Titulom „Diamant slovenského biznisu“ sa môžu pýšiť firmy Anasoft APR z Bratislavy, Kolex z Nitry, Doprava a služby K&T z Čadce a ELTRA z Košíc, ktorých zástupcovia si prebrali ocenenia na slávnostnom galavečere, 22.11.2016 v Bratislave.

Prestížne ocenenie Diamanty slovenského biznisu udeľované raz ročne je ohodnotením najrýchlejšie rastúcich malých a stredne veľkých podnikov Slovenska. Ich výber do rebríčka prebiehal na základe verejne dostupných kompletných finančných údajov za ostatné tri roky, ktoré boli starostlivo vyhodnocované. Ďalšími kritériami pre zaradenie medzi možných víťazov boli – spoločnosť bez vstupu zahraničného kapitálu, ročné tržby v intervale od 2 do 50 miliónov eur a ziskové hospodárenie za minimálne posledné dva roky.

V roku 2016 Enterprise Investors, najstaršia a jedna z najväčších spoločností spravujúca fondy private equity v strednej a východnej Európe a magazín FORBES Slovensko spolu s odborným partnerom rebríčka PwC, generálnym partnerom Slovenskou sporiteľňou a partnermi COFACE, Alfa Romeo, UNIQ a Atradius, odovzdali ocenenia víťazom v štyroch kategóriách už po ôsmykrát v poradí. Alex Šrank, partner a líder poradenstva spoločnosti PwC uvádza: „Chceme vyzdvihnúť najrýchlejšie rastúce firmy v slovenskom vlastníctve, lebo práve tie môžu byť budúcnosťou našej krajiny. Práve preto sme sa rozhodli byť partnerom ôsmeho ročníka Diamantov slovenského biznisu. Na Slovensku je veľa schopných firiem, ktoré môžu ešte rásť aj regionálne.“ Riaditeľka firemného centra Bratislava, Slovenskej sporiteľne, Karin Adamczáková, dopĺňa: „V Slovenskej sporiteľni sme presvedčení, že práve malé a stredné firmy sú jedným z driverov našej ekonomiky. Preto chceme stáť po ich boku nielen ako financujúca banka, ale tiež sme sa ako partner podujatia  rozhodli podporiť tých najlepších. Veríme, že aj tieto firmy pomáhajú tomu, aby sa na Slovensku žilo lepšie.“

Medzinárodná myšlienka Enterprise Investors, oceňovať malé a stredne veľké spoločnosti, sa udomácnila vo viacerých krajinách naprieč Európou. V Českej republike – Štiky českého biznisu, v Maďarsku – Pegazus Díj a v Rumunsku – Campioni în Business. Spoločným cieľom súťaží je vytvoriť ucelený pohľad na aktuálne podnikateľské prostredie v danej krajine, vyzdvihnúť dosiahnuté podnikové úspechy, a tým aj naznačiť ďalšie smerovanie, ktoré určí víťazov opäť o rok. “Som presvedčený, že v ekonomike by nebolo úspechov bez ambícií a podnikateľských talentov sústredených v malých a stredne veľkých firmách. Práve tie sú motorom inovácií a hlavným tvorcom nových pracovných miest. Preto sme prostredníctvom tejto súťaže chceli oceniť prácu tých najúspešnejších.” hovorí Ivan Jakúbek, viceprezident Enterprise Investors.

Tohtoročné popredné priečky nadväzujú na rozmanitosť z posledných rokov. Najlepšie sa umiestnili firmy z oblastí stavebníctva, IT, dopravy, ale aj výroby. „Sme radi, že aj v ôsmom ročníku súťaže Diamanty slovenského biznisu boli ocenené malé a stredné firmy, ktorým sa napriek často ťažkým podmienkam na podnikanie na Slovensku darí svoj biznis budovať a rozširovať. Je vidno, že najmä stavebníctvo prežilo dobrý rok a IT spoločnosti tradične patria medzi silno rastúce odvetvia“, uviedol Juraj Porubský, šéfredaktor Forbes Slovensko.

 

Víťazné spoločnosti 

 

ZÁPADNÉ SLOVENSKO

 1. KOLEX, s.r.o.

Spoločnosť založená v roku 1993 pod obchodným názvom PEVA A SPOL. s.r.o. bola v roku 2001 premenovaná na KOLEX, s.r.o. Vo svojej podnikateľskej činnosti sa zaoberá predajom stavebných strojov a mechanizácie, pričom poskytuje i poradenstvo a servis. Od roku 1995 je súčasťou firmy požičovňa stavebnej mechanizácie, ktorú využívajú dodávatelia stavebných prác ako aj súkromné osoby. Dlhodobým cieľom firmy je ponúkať všetkým podnikateľom v stavebníctve – od menších súkromných dodávateľov stavebných prác až po veľké stavebné spoločnosti, najmodernejšie stroje a kvalitné služby.

 1. KAROVIČ, s.r.o.

Spoločnosť Karovič založená v roku 1992 sa so svojimi 17 zamestnancami venuje prevažne výrobe a preprave betónových zmesí a betónových výrobkov. Súčasťou podnikateľskej činnosti je aj odborná technická pomoc a na mieru šité riešenia pri plánovaní projektov a realizácii stavieb.

 1. c2i s.r.o.

Spoločnosť c2i s.r.o. je inovatívna firma z Dunajskej Stredy s viac než desať ročnými skúsenosťami na domácom i zahraničnom trhu. Jej cieľom je odľahčenie sveta prostredníctvom inteligentne navrhnutých komponentov z uhlíkových vláken pre automobily a lietadlá budúcej generácie. Vďaka ich výrobkom dosahujú finálne produkty výkon, ktorý by inak nebolo možné dosiahnuť. Ich rýchly nárast im zabezpečujú silné stránky ako rýchlosť vypracovania projektov, inovácie, konkurencieschopnosť na trhu, využívanie popredných výrobných technológií a kvalita produktov. c2i s.r.o. zamestnáva viac ako 290 ľudí a medzi top klientov patria prémiové automobilky Porsche, Jaguar, Bentley, BMW či Koenigsegg.


STREDNÉ SLOVENSKO

 1. DOPRAVA A SLUŽBY K&T, spol. s r.o.

DOPRAVA A SLUŽBY K & T je modernou spoločnosťou s viac ako dvadsať ročnými skúsenosťami na trhu. Pôsobí na Slovensku, v Čechách a Poľsku, kde zamestnáva viac než 130 zamestnancov. Spoločnosť poskytuje služby nákladnej dopravy a mechanizácie; služby výroby, dopravy
a predaja betónových zmesí. Taktiež vlastní a prevádzkuje 3 betonárne a poskytuje komplexné služby súvisiace s údržbou osobných a nákladných vozidiel. Pridanou hodnotou pre zákazníka sú dlhoročné skúsenosti, kvalita technológií, ako aj flexibilita a prispôsobenie sa ich potrebám.

 1. FOREST WOOD SLOVAKIA, a.s.

Forest Wood Slovakia patrí medzi významných dodávateľov komplexnej lesníckej výroby pre vlastníkov lesa s viac ako deväť ročnou históriou na Slovensku. Zaoberá sa predajom a dodávkami ihličnatých a listnatých drevín, ako aj poradenstvom v lesnom hospodárstve a ekológií. Pridanou hodnotou spoločnosti je najvyššia lesnícka odbornosť, získaná viacročnými skúsenosťami
a využívanie moderných lesníckych technológií s dôrazom na ekológiu a ochranu prírody.

 1. MH-SPED, s.r.o.

Slovenská spoločnosť MH- Sped pôsobí na slovenskom trhu od roku 2010. Hlavnou podnikateľskou činnosťou tejto firmy je predovšetkým medzinárodná doprava a logistické riešenia. Zaoberá sa aj špedičnými službami a dokáže zabezpečiť prepravu tovaru od 1 kg až po 24 000 kg, expresnú prepravu dodávkami alebo sólom, ale i celovozovú prepravu.

 

 VÝCHODNÉ SLOVENSKO

 1. ELTRA, s.r.o.

Spoločnosť ELTRA sa už od svojho založenia v roku 1993 zaoberá realizáciou prác a dodávok v oblasti silnoprúdovej elektrotechniky. Špecializuje sa na elektrifikáciou železničných tratí a silnoprúdovým elektroinštalačným prácam. Jej dominantnou náplňou je dodávanie unikátnych riešení na pevných trakčných zariadeniach celoštátnych dráh a silnoprúdovej elektrotechniky.

 1. NORWIT SLOVAKIA, spol. s r.o.

NORWIT SLOVAKIA je etablovanou slovenskou firmou s dvadsať ročnou históriou na slovenskom trhu v oblasti predaja a poskytovania servisu stavebným firmám. Zaoberá sa predajom ľahkej a ťažkej stavebnej mechanizácie a prevádzkovaním podporných činností ako servis a prenájom strojov. Na slovensku NORWIT SLOVAKIA zastupuje viaceré značky. Má komplexnú sieť obchodných zástupcov s dlhoročnými skúsenosťami a zručnosťami, aby boli schopní kedykoľvek rýchlo poradiť a odporučiť najvýhodnejšie riešenie svojim zákazníkom.

 1. COMMERC SERVICE, spol. s r.o.

Spoločnosť Commerc Service, s.r.o. už viac ako dvadsať rokov vykonáva výrobnú a distribučnú činnosť v oblasti presného strojárenstva a svojou komplexnosťou je jedným z hlavných lídrov slovenského trhu v oblasti ucelených systémových dodávok presných nástrojov, Tool Managementu, náročných komponentov, prípravkov a normovaných dielov. Hlavnou pridanou hodnotou spoločnosti je zabezpečiť, aby každý zákazník mal k dispozícii to čo potrebuje, v čase keď to potrebuje a toľko čo potrebuje za výhodných cenových podmienok s kompletným technickým servisom.

 

BRATISLAVA

 1. ANASOFT APR, spol. s r.o.

ANASOFT je softvérová spoločnosť s viac ako dvadsaťpäť ročnou tradíciou a patrí medzi 10 najväčších softvérových domov na Slovensku. Pôsobí na Slovensku, v Čechách, Nemecku a USA. Hlavné vývojové centrum je v Bratislave a zamestnáva viac než 100 profesionálov. Filozofiou ANASOFTu je neustály rozvoj. Spoločnosť je softwarehouse a vytvára unikátne riešenia, ktoré vychádzajú z dôkladnej analýzy potrieb zákazníka. Do riešení vkladajú svoje know-how, kreativitu a využívajú novinky z oblasti informačných technológií.

 1. HOLLEN, s.r.o.

Firma HOLLEN s.r.o., je slovenská spoločnosť s nemeckým know-how v automobilovom priemysle od roku 2001. Podporuje automobilových výrobcov na Slovensku pri odstraňovaní nedostatkov v oblasti kvality nakupovaných dielov. Okrem toho ponúka dodávateľským firmám komplexný servis kvality priamo u odberateľa – vstupná kontrola, výstupná kontrola, triedenie/ sortovanie, dodatočné a korekčné práce, služby rezidentov a inžinierov podľa požiadaviek zákazníka.

 1. I.S.D.D. plus, s.r.o.

I.S.D.D. plus je softvérová spoločnosť poskytujúca komplexné služby v oblasti informačných technológií od roku 1999. Spoločnosť sa so svojimi viac ako 40 zamestnancami špecializuje výlučne na telekomunikačné a bankovnícke odvetvia, kde vytvára unikátne riešenia vychádzajúce z dôkladnej analýzy potrieb zákazníka. Do riešení vkladajú svoje know-how, kreativitu a využívajú novinky z oblasti najmodernejších informačných technológií. Svoje služby poskytuje nie len na Slovensku ale aj v Egypte, Španielsku, Dominikánskej republike, Guadeloupe, Macedónsku či Saudskej Arábii.

 

INOVATÍVNA FIRMA ROKA

c2i s.r.o.

Spoločnosť c2i s.r.o. je inovatívna firma z Dunajskej Stredy s viac než desať ročnými skúsenosťami na domácom i zahraničnom trhu. Jej cieľom je odľahčenie sveta prostredníctvom inteligentne navrhnutých komponentov z uhlíkových vláken pre automobily a lietadlá budúcej generácie. Vďaka ich výrobkom dosahujú finálne produkty výkon, ktorý by inak nebolo možné dosiahnuť. Ich rýchly nárast im zabezpečujú silné stránky ako rýchlosť vypracovania projektov, inovácie, konkurencieschopnosť na trhu, využívanie popredných výrobných technológií a kvalita produktov. c2i s.r.o. zamestnáva viac ako 290 ľudí a medzi top klientov patria prémiové automobilky Porsche, Jaguar, Bentley, BMW či Koenigsegg.

 

Pre viac informácií, prosím kontaktujte:

Natália Kováčová

kovacova@divino.sk

0904373010